ساحل پاتارا

Patara Beach

 
بازگشت :  ترکیه  »  استانبول
 
درباره ساحل پاتارا
ساحل پاتارا -Patara Beach- از جمله سواحل شگفت انگیزی است که در اولودنیز واقع شده و شهرت آن بواسطه ماسه های سفید رنگی است که سطحی معادل 18 کیلومتر مربع را می پوشانند. همچنین تپه های شنی و کوه هایی در این منطقه وجود دارد کاملاً بکر و دست نخورده هستند. محیط اطراف این ساحل از نما و چشم انداز بی نظیری برخوردار است. همچنین تپه های شنی ای در این قسمت به چشم می خورد که قدمت بسیار زیادی دارند. در دوران کهن ساخت و سازهایی در این جا وجود داشته که با گذشت زمان تخریب شده و از بین رفته اند و آثار برجای مانده از آنها را می توان به صورت دیوارها و بعضی آثار دیگر مشاهده کرد. فعالیت های بسیاری در این ساحل انجام می شود. ساحل پاتارا به عنوان مرکز و یکی از پربیننده ترین اماکن تاریخی محسوب می شود و بسیاری از مردم به قصد دیدن نشانه ها و آثار تاریخی برجای مانده از دوران کهن به این ساحل می آیند. همچنین این ساحل از جمله سواحل تراز اول جهان است که فعالیت ها و سرگرمی های زیادی از جمله قایق سواری و پرش را می توان در آن انجام داد. از طرفی وجود غذاهای خوب و دلچسب نیز امکان گذراندن اوقات مفرح و لذت بخشی را به همراه خانواده فراهم می آورد.
ساحل پاتارا و گردشگران

از دلایل شهرت و معروفیت این ساحل، جنبه های تاریخی و نیز اهمیت زیاد سوابق تاریخی آن می باشد. بازدیدکنندگان زیادی هستند که توجه شان به این ساحل جلب شده و از گذراندن اوقات شان در این ساحل لذت می برند. هتل ها و رستوران های زیادی در نزدیکی این ساحل وجود دارد که خدمات بسیار مطلوبی را به مشتریان خود ارائه می دهند. آنها در قبال ارائه خدمات مطلوب، درآمد خوبی نیز کسب می کنند. همچنین سیستم حمل و نقل استانبول از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است. سرویس اتوبوسرانی و نیز قطارهای شهری و محلی در همه جای شهر قابل دسترس است. برای رفتن به ساحل نیز می توان از تاکسی یا ماشین اجاره ای استفاده کرد.

گردشگران منبع مهم تأمین درآمد برای دولت ترکیه محسوب می شوند. دولت این کشور جشنواره ها و رویدادهای بسیار متنوعی را در سراسر ترکیه برگزار می کند تا گردشگران بیشتری را به سوی این کشور جذب کند. این جشنواره ها ضمن نشان دادن سنت ها و فرهنگ این کشور، افراد زیادی را به خود جذب می کنند. همچنین گروه های موسیقی محلی برای نشان دادن هنر موسیقی و فرهنگ کشورشان اقدام به برپایی کنسرت های مختلفی می کنند. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، بهتر است منتظر فصل برپایی جشنواره ها بمانید چراکه در این زمان می توان اوقات بسیار مفرحی را این کشور سپری کرد. مردم و مسئولان این کشور تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به مهمانان خود بکار می بندند. بازارهای زیادی در استانبول وجود دارد که آثار و اشیای عتیقه را با قیمت های بسیار گزافی به گردشگران می فروشند.

موضوعات مرتبط

جزایر پرنسس
جزایر پرنسس شامل پنج جزیره بیوک آدا، هیبلی آدا، کینالی آدا، بورگاز آدا و صدف آداسی می باشد که در نزدیکی استانبول قرار داشته و از جمله مکان هایی هستند که باید از آنها دیدن کرد. وجود پرندگان مهاجر در این جزایر به زیبایی هرچه بیشتر آنها انجامیده است.

کوه های چاملیکا
کوه های چاملیکا -Camlica Mountains- مرتفع ترین مکان استانبول بوده که توسط جنگل های کاج احاطه شده اند. این مکان کوهستانی زیبا، محلی برای پیک نیک و تفریح خانواده ها بوده و چشم اندازهای زیبایی از شهر استانبول و جزایر پرنسس را در پیش چشم بازدیدکنندگان قرار می دهد.

پرسش و پاسخ
سوال شما درباره این موضوع
نام شما
ایمیل شما
 
تجربه شما از این موضوع
 
نام شما
ایمیل شما
تجربه خود را بنویسید
 
 
 

تبلیغات